Baseny modułowe

Sprzedaż używanych segmentów kontenerowych w atrakcyjnych cenach, już od 10 tyś zł netto

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu

Nasza firma specjalizuje się w produkcji stalowych basenów modułowych oraz modułowych basenów z wykorzystaniem specjalnie zaprojektowanych płyt kompozytowych. Stalowe baseny modułowe dostarczane są do klienta w wersji przestrzennej, natomiast baseny kompozytowe mogą być dostarczane jako gotowe - przestrzenne lub w wersji spaletyzowanej na potrzeby dalekiego transportu.

ZOBACZ FOLDER PDF

Zalety stalowych basenów modułowych

Baseny modułowe są niemalże zaraz po dostarczeniu na miejsce przeznaczenia gotowe do użytkowania. Wystarczy tylko napełnić wodą i podłączyć do źródła prądu. Nie wymagają brudnych robót ziemnych z użyciem ciężkiego sprzętu, a w przypadku zmiany lokalizacji można je łatwo zdemontować i przenieść w inne miejsce. Tym samym baseny nie stanowią kosztu na stałe „utopionego” w ziemi.

Podstawowe informacje o basenach modułowych

Oferowane przez nas baseny produkowane są na bazie stalowych kontenerów morskich lub stalowych modułów wykonywanych od podstaw w naszym zakładzie. Ten drugi produkt pozwala zerwać z typowymi wymiarami kontenerów ISO i dostosować je do indywidualnych potrzeb i życzeń klientów.
Nasza firma zapewnia transport basenu do miejsca przeznaczenia oraz jego uruchomienie. Baseny 6-cio metrowe rozładowujemy własnym sprzętem, w przypadku basenów 12-sto metrowych po stronie klienta jest zapewnienie dźwigu do rozładunku.

Podstawowe wersje oferowanych przez nas basenów przeznaczone są do tzw naziemnego posadowienia, tzn. nie powinny być wkopywane w ziemię. Grunt pod basen winien być utwardzony kruszywem, może być oczywiście wylana płyta betonowa o grubości ca 10 cm. Na tak przygotowanym gruncie oraz z wykorzystaniem wypoziomowanych podpór punkowych (np. bloczki betonowe), które gwarantują min 10 cm pustki powietrznej-wentylacyjnej, ustawiamy basen. Wcześniej do miejsca instalacji basenu należy doprowadzić instalację wodną do zasilania basenu oraz przyłącze elektryczne 230V do podłączenia urządzeń basenowych zlokalizowanych w części technicznej - maszynowni. Przyłącze kanalizacyjne nie jest w tym przypadku niezbędne.

Na życzenie klientów oferujemy również wersje basenów z możliwością wkopania w ziemię. 

Budowa basenu modułowego

Nasze stalowe baseny modułowe wykonane są na bazie kontenerów morskich ISO 20-sto i 40-sto stopowych (ca 6 i 12m) lub do ich budowy wykorzystujemy stalowe stelaże wykonane w naszym zakładzie. W przypadku stelaży projektowanych i wykonywanych od podstaw, mamy możliwość oferowania basenów modułowych o dowolnych wymiarach dostosowanych do życzeń i oczekiwań klientów. Jedynym ograniczeniem jest tu jedynie kwestia transportu. Konstrukcja stalowa basenu - stelaż - wykładana jest specjalnymi płytami typu sandwich z rdzeniem izolacyjnym, zabezpieczającym przed utratą ciepła wody przez ścianki basenu. Niecka basenowa wyklejana jest profesjonalną zbrojoną folią basenową o grubości 1,5-2 mm. Na końcu basenu znajduje się maszynownia, czyli wydzielona część z przeznaczeniem na montaż akcesoriów basenowych .

Wyposażenie standardowe basenów skimerowych – wersje 6-cio i 12-sto metrowe.

A. Niecka basenowa o wymiarach 11x2,25m lub 5x2,25m wyłożona zbrojoną folią basenową w kolorze jasno niebieskim, wyposażona w:

- Skimer
- Lampę led 24V (podstawowy kolor biały)
- Dysze napływowe

B. Część techniczna wyposażona w zespół filtracyjny składający się z:

- Mocnej pompy obiegowej
- Filtra piaskowego z zaworem sześciodrogowym

Instalacja została przygotowana pod montaż systemów dogrzewania wody w basenie(bypass pompy ciepła). Instalacja filtracyjna posiada możliwość rozbudowy o stację automatycznego dozowania lub elektrolizer. Armatura części technicznej wykonana z klejonego PVC.

Wyposażenie dodatkowe basenów modułowych, które możemy dostarczyć na życzenie klienta:

- Przykrycie basenowe w postaci folii lub folii termicznej ze zwijakiem
- Schodki ze stali nierdzewnej
- Stacja automatycznego dozowania
- Elektrolizer
- Maszyna pływacka tzw przeciwprąd
- Pompa ciepła do podgrzewania wody basenowej
- Masaż wodny
- Wielokolorowa lampa LED
- Zabezpieczenie basenu na zimę
- Inne

BASENY MODUŁOWE - Wypożyczalnia Kontener
Dziś zamawiasz, jutro dostarczamy, pojutrze pływasz.

Baseny 6-metrowe

Baseny 12-metrowe